Hotelarz o Sommer Residence

Napisał o nas Hotelarz – lider mediów hotelowych w Polsce!

11 kwietnia tego roku pierwszych gości przyjmie 4 – gwiazdkowy hotel mieszczący się w Kuniowie w województwie opolskim. Jego właścicielem jest Waldemar Sowieja, a wartość projektu wyniosła 20 mln zł.

Hotel dysponuje 120 miejscami noclegowymi w 35 pokojach w budynku głównym, a także w 3 ośmioosobowych domkach. W kompleksie znajduje się ponadto duże zaplecze Spa&Wellness w skład którego wchodzi 7 saun, zewnętrzny podgrzewany basen, zewnętrzne i wewnętrzne jacuzzi, gabinety masażu, odnowy biologicznej, kosmetyczne, a także strefa fitness.

Obiekt posiada trzy sale konferencyjne mogące pomieścić łącznie do 400 osób. W hotelu działać będzie także restauracja specjalizująca się w kuchni staropolskiej i włoskiej, a wiele spośród jej składników pochodzić ma z przyhotelowego ogrodu, gdzie uprawiane są m.in. cytryny, brzoskwinie, limonki, oliwki, czy morele.

Inwestor, Waldemar Sowieja, to przedsiębiorca prowadzący interesy głównie za granicą, a hotel jest jego pierwszą, ale jak zaznacza, nie ostatnią inwestycją w Polsce. Aktualnie poszukuje kolejnych nieruchomości m.in. pod kompleks restauracji, sal fitness, czy kręgielni.

Dyrektorem generalnym kompleksu został Marcin Olszewski, który wcześniej zarządzał m.in. ośrodkiem wypoczynkowo-szkoleniowym Panorama na Mazurach, oraz hotelem Imperial Residence w Sandomierzu.

Generalnym wykonawcą kompleksu była firma Zakład Remontowo – Budowlany Tomasz Elżanowski.

 

Źródło: http://www.e-hotelarz.pl/mht/?p=29872

Comments are closed.