Misy Tybetańskie

Tybet jest jednym z najciekawszych, najbardziej tajemniczych i najtrudniej dostępnych krajów w Azji. Przez wieki skutecznie unikał zbyt bliskich kontaktów ze światem zewnętrznym przez co wytworzył wyjątkową i oryginalną kulturę, którą można podziwiać do dzisiaj.
Kultura i tradycje Tybetu są zdominowane przez Buddyzm tybetański, barwny efekt połączenia pochodzącego z Indii Buddyzmu z lokalnymi, starożytnymi wierzeniami Bon.
Rozwinięty tam buddyzm i związane z nim praktyki pomagają do dziś wielu osobom na całym świecie. Dzięki nim możliwe jest osiągnięcie równowagi i harmonii, co nie tylko pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, ale również stan zdrowia. Harmonia jest bowiem gwarancją prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Misy tybetańskie występują w Europie stosunkowo od niedawna. To instrumenty wręcz mistyczne, używane od tysięcy lat w rytuałach w Azji, teraz umożliwiają nam holistyczny rozwój także u nas. Ich prostota i uniwersalizm sprawiają, że możemy z nich korzystać na koncertach lub podczas indywidualnych zabiegów u masażystów.
Misy tybetańskie pierwotnie były nie tylko narzędziami do rytuałów religijnych, ale również przedmiotem codziennego użytku, który sprawdzał się np. w kuchni. Te czasy jednak już minęły. Obecnie są znane na świecie jako narzędzia, które pomagają osiągnąć stan relaksu, wspomagają również efekty medytacji.
Co więcej, misy tybetańskie mają możliwości wzmacniania naszego organizmu oraz uzdrawiania. Korzystanie z nich może skutecznie zmniejszyć dolegliwości bólowe w przypadku schorzeń kręgosłupa, bóli mięśniowych czy stawów. Nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużą popularnością w wielu krajach. Obecnie coraz częściej również Polacy korzystają z możliwości jakie dają.
Misy umożliwiają wejście w głęboki relaks lub spotkanie z naszym wewnętrznym ja, jeśli tego potrzebujemy. Są możliwością, którą bardzo szybko wykorzystujemy, z uwagi na prostotę dźwięku. Przy standardowych instrumentach trzeba znać nuty, tempo i melodię. Natomiast korzystając z mis, wystarczy jednostajne uderzanie, a dźwięk sam zrobi za nas resztę.
Granie na jednej lub wielu misach powoduje, że harmonizujemy ciało, czakry, umysł. Działa to na zasadzie czystego dźwięku, jego korzenia, który oczyszcza nas ze złych myśli, emocji, energii, które nie są nasze, tylko nabyte w codziennym życiu. Pierwotność dźwięku powoduje powrót naszej holistycznej istoty do pierwotnego stanu i wejście w inny wymiar.
Zapraszamy w sobotę o 17:30 i 21:30 oraz w niedzielę o 17:30 na rytuał masażu dźwiękiem mis tybetańskich w Sommer Residence

Comments are closed.