UZUPEŁNIANIE PŁYNÓW.

Osoby korzystające z sauny, powinny uzupełniać płyny, 🥛ponieważ tylko w ten sposób można zrekompensować wydalanie płynów z organizmu. 😅Ale co, kiedy i jak dokładnie trzeba pić po wyjściu z sauny?
Należy przyjmować płyn małymi porcjami, ale często; przy czym, trzeba pić, nawet jeśli nie czujesz pragnienia. ♨Temperatura – to ważny wskaźnik: napój nie musi być za zimny lub gorący. Jeśli mówimy o temperaturze napoju, to optymalną opcją – będzie temperatura pokojowa; jeśli mówimy o gorących napojach – nie wyższej niż 60 stopni. ♨ I, przy okazji, picie bezpośrednio w saunie nie jest dobrym pomysłem.
Najlepiej jest napić się Wody mineralnej,🥛 pomoże przywrócić zapas płynów i substancji mineralnych. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wzbogacić ją choćby odrobiną soku – wtedy nie przepłynie przez nasz organizm i nie wypłucze reszty minerałów. Dobrze jest też pić soki, zdecydowanie najlepszym jest pomidorowy, 🍅może być też pomarańczowy.🍊 Herbata oczywiście też się sprawdzi, ale nie przesadzajmy z nią.🌿

 

Comments are closed.